Beauxbatons CadıLık ve BüyücüLük OkuLu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~ Beauxbatons KapıLarını AraLıyor ... ~

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

* Profesör ALımLarı

+12
Morwen S. Culnàmo
Raymond Rain
Jack James Potter
Kaitlynn Lara Andy
Paigé Searlus
Mai Yumi Saruwatari
Yui Nana Saruwatari
MeLodY Y. Black
Jiména W. L'moné
Eliana Lia B'Lady
Pheobé J.L'monê
JacquaLine B. L'moné
16 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Jiména W. L'moné
Beauxbatons Müdiresi / Aventurin B. S. /Kehanet Prof.
Jiména W. L'moné

Kadın
Nerden [RPG] : aLm// Magdeburg
Yaşı [RPG] : 21
Lakapları : - Jimmy -
Büyü Gücü :
* Profesör ALımLarı - Sayfa 2 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100* Profesör ALımLarı - Sayfa 2 Right_bar_bleue

Özel Yetenek : Görücü

* Profesör ALımLarı - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: * Profesör ALımLarı   * Profesör ALımLarı - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. Haz. 11, 2008 8:58 am

Gerek yok xD Alındın cheers
Eleana Lisa B'LAdy
Eski Yazıtlar Profesörü
Eski Yazıtlar Profesörü
Eleana Lisa B'LAdy

Büyü Gücü :
* Profesör ALımLarı - Sayfa 2 Left_bar_bleue90 / 10090 / 100* Profesör ALımLarı - Sayfa 2 Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: * Profesör ALımLarı   * Profesör ALımLarı - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. Haz. 11, 2008 9:09 am

Ad & Soyad : Eleana Lisa B'LAdy
İstediği ProfesörLük : Eski Yazıtlar
RP [kısa oLsun] :

Amy yavaş adımlarla büyük salonu terk etti ve okul arazisinin yolunu tuttu. Bu ilk dersi olacaktı.Hafif bir heyecan seziyordu ancak bunu dışa yansıtmamak için elinden geleni yapıyordu. Başarılı olduğuda kesindi. Sert tavırlarıyla okul bahçesinden çıktıktan sonra ders alanına geldi. Henüz erkendi ve etrafta hiç öğrenci yoktu.Yavaşça gidip sandalyesine oturdu. Bu dersi nasıl geçireceğini düşünüyordu. Öğrencileri tanımakla başlayabilirdi ancak bundan pek hoşlanmayacakları kesindi. Amy öğrencilik hayatı boyunca tanışma faslını hep sıkıcı bulmuştu. Ancak bunu sevenlerde vardı. İlk dersi ortak işleyeceği için herangi bir konu anlatmaya başlayamazdı. O halde derse kısaca giriş yapabilirdi. Tam olarak dönem boyunca hangi yaratıkları işleyeceklerini anlatabilirdi.

Evet ilk derste ne anlatacağını bulmuştu. Yüzünde belirsiz bir tebessüm belirmiş olsada çok uzun sürmedi. Amy zaten fazla gülmezdi. Asasını çıkardı. Hafifçe salladı ve alanda tabureler belirdi. İlk üğn sadece konuşmayla geçeceği için öğrencilerin ayakta kalmasına gerek yoktu. Artık herşey hazırdı. Geriya sadece öğrencileri beklemek kalıyordu. Amy herzamanki gibi sabırsız bir şekilde beklemeye başladı. Öğrenciykende böyle olurdu. Dersliğe erkenden gelip biran önce diğerlerinin gelmesini umardı. Dersin başlayıp bitmesini isterdi. Artık öğrenci değildi bir profesör olmuştu. Büyümüştü. Bu kelime o kadar garip geliyordu ki. Evet büyümüştü ama buna inanmak gerçekten zordu. Dalgın dalgın düşünürken bir grup öğrencinin gelmiş olduğunu farketti. Toparlanıp onların üzerinde göz gezdirmeye başladı. Onlarda Amy'yi süzüyorlar ve aralarında fısıldaşıyorlardı. Hemen ardlarından diğer öğrencilerde gelmişlerdi. Amy bu kadar çabuk geliceklerini düşünmüyordu ancak aldırmadan ayağa kalktı. Herkesin yerleştiğinden ve dikkatini derse verdiğinden emin olduktan sonra konuşmaya başladı.

"Öncelikle derse hoşgeldiniz arkadaşlar. Ben Melissa Amy Armstrong. Bu dönem ve belkide bundan soraki dönemlerde Sihirli Yaratıkların Bakımı dersinin profesörü olarak aranızda bulunucam. Bu benimde ilk dersim olacak. Hogwarts'dan geçen sene mezun oldum. Ravenclaw binasından mezunum.- Bunu söylerken gözleri bir tarafa toplanmış ravenclawlılara kaydı. Ancak fazla sürmeden tekrar derse yoğunlaştı.- Belki bazılarınız beni tanır ama birçoğunuz tanımayacaktır. Zamanla birbirimiz tanıyacağımızı düşündüğüm için bu konuyu uzatmak istemiyorum. Şimdi sizden öğrenmek istediğim ders hakkındaki düşünceleriniz. 2. ve 3. sınıflar daha öncede bu dersi aldıkları için az çok fikirleri var ancak 1. sınıflar ilk kez bu dersi alıyorlar. Özellikle onların fikirleri benim için önemli. Tabi diğer arkadaşlarında söz almasını istiyorum. Evet ilk kim başlayacak?..."

Sözünü bitirir bitirmez bi,r parmak kalkmıştı bile. Amy başıyla öğrenciyi onayladı ve onu dinlemeye başladı. Daha sonra sıra sıra herkes kalkmaya başladı. Birçoğu olumlu düşüncelere sahipti. Ancak bazıları ders hakkında fazla iyimser değillerdi ki bu konuda fazla bişey bikdiklerini sanmıyordu Amy. Herkes sözlerini bitirdikten sonra tekrar konuşmaya başladı.
" Evet hepinizin düşünceleri oldukça farklı.Anlaşılan birçoğunuz dersi seviyorsunuz. Ama sevmeyenlerde var. Onlarında zamanla sevmesini umuyorum. Ders içeriğine gelirsek... Bu sene size hiç görmeidğiniz yaratıkları göstermeyi planlıyorum. İlgi çekici değişik yaratıkları öğrenmenizi istiyorum. Onları seveceğinize eminim. Üst sınıflar için bazı tehlikeli ayartıkları göstermeyide planlıyorum. Günlük hayatınızda o yaratıklardan birçoğu karşınıza çıkabilir ve onlara nasıl karşı koyacağınızı göstermekte isityorum. Bu yaratıkları tanımanın size gerçekten faydası olacağına inanıyorum. Bu yüzden dersime göstereceğiniz ilgi sizin için bir artıdır."
Herkes oldukça meraklanmış görünüyordu. Amy dersi güzel anlattığını düşünüyordu. Fazla uzatmayada gerek yoktu. Birdahaki dersi öğrenciler gibi iple çekeceği kesindi. Ders anlatmanın bu kadar zevkli olduğunu hiç tahmin etmemişti. Öğrenciyken profesörlüğü sıkıcı bulduğu bile olmuştu. Ancak şimdi tamamen farklı düşünüyordu. Öğrencilerin meraklı gözleri profesörün üzerindeyken bir uğultu yükselmişti. Kısa bir sessizliğin ardından öğrenciler fısıldaşmalara başlamışlardı. Amy hafifçe öksürdü ve öğrencilerin tekrar dikkatini çektiğine emin olunca konuşmaya başladı.
" İlk dersimizin sonuna geldik arkadaşlar. Bu derslik ödev vermiyorum ama bu diğer derslerde vermeyeceğim anlamına gelmiyor. Sormak istediğiniz birşey yoksa çıkabilirsiniz..."
Öğrenciler ayaklanıp araziyi terketmeye başlamışlardı. İlk ders Amy'nin beklediğindende güzel geçmişti. Öğrencilerin yüzlerine bakılırsa onlarda oldukça memnun görünüyorlardı. Herkesin gitmesini izledikten sonra arkasında duran küçük kulübeye girdi. Acaba Jimena'nın ilk dersi nasıl geçmişti?...
Jiména W. L'moné
Jiména W. L'moné

Kadın
Büyü Gücü :

MesajKonu: Geri: * Profesör ALımLarı   * Profesör ALımLarı - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. Haz. 11, 2008 9:10 am

alındın xD
Rubert Strong
Ametis 1. Sınıf Öğrencisi
Ametis 1. Sınıf Öğrencisi
Rubert Strong

Erkek
Büyü Gücü :
* Profesör ALımLarı - Sayfa 2 Left_bar_bleue10 / 10010 / 100* Profesör ALımLarı - Sayfa 2 Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: * Profesör ALımLarı   * Profesör ALımLarı - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. Haz. 11, 2008 9:14 am

Ad Soyad:Rubert Strong

Yas:20(rpg)

İstediği Ders:Karanlık Savunma(Baskası var diye eski yazıtlar diyorum)

Rubert Okula yeni gelmisti etrafına baktı MeLody Y. Black i gordu daha onceden tanısmıslardı

Nasılsın diye sorar MeLody Y. Black e iyiyim der ve okulda yurumeye baslarlar

Rubert canı sıkkın gorunuordu Melody neden kotu gorunuorsun diye sorar Rubertte biraz halsizim der gezerlerken

Tom R. Black gorur Rubert Toma seslenir Tomda hemen rubertin yanına gider hatırlasırlar sonra yürümeye devam ederler...

(Kısa rp oldu kusura bakmayın ins bu yeterlidir)
Eleana Lisa B'LAdy
Eski Yazıtlar Profesörü
Eski Yazıtlar Profesörü
Eleana Lisa B'LAdy

Büyü Gücü :

MesajKonu: Geri: * Profesör ALımLarı   * Profesör ALımLarı - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. Haz. 11, 2008 9:17 am

Out:Bu ders benim..
Jiména W. L'moné
Jiména W. L'moné

Kadın
Büyü Gücü :

MesajKonu: Geri: * Profesör ALımLarı   * Profesör ALımLarı - Sayfa 2 I_icon_minitimeÇarş. Haz. 11, 2008 9:17 am

-ALIMLAR BİTTİ -

-KİLİT-

* Profesör ALımLarı
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-